31 Mayıs 2013 Cuma

RIHANNA RÜZGARI

Diomans World Tour kapsamında dün gece BJK İnönü Stadyumunda konser veren Rihanna 1,5 saat boyunca hayranlarına keyifli dakikalar geçirtmekle birlikte bana uzun yıllar unutulmayacak bir konser tadı vermedi. Rihanna Konseri  benim için sadece bir rüzgar olmaktan ibaretti.. Esti ve geçti..
 
4 aydır sabırsızlıkla ve büyük heyecanla beklediğim bu konser sonrası anlatılacak ve konuşulacak pek bir şey yok aslında:)) Konsere gidememiş olanlar Rihanna'nın o muhteşem sesi, görüntüsü, fiziği ve şarkıları dışında pek bir şey kaçırmadılar;) Ve tabi o muhteşem atmosfer.. İnönü'yü dolduran  35 bin Rihanna hayranının görüntüsü...
 


 
Özlem'in Dünyası'nda 2.kez bir dünya starı ile ilgili yazı yazmanın mutluluğu var tabi;) İlk starım kasım ayında İstanbul'da konser veren ve bir kez daha hayran kaldığım Jennifer Lopez'di. 
 
Önce bir Jennifer'ın sahnesiyle kıyasladım Rihanna'nınkini.. O görsel şovlar, danslar, muhteşem sahne performansları...Hepsi olağanüstüydü daha dün gibi hafızamda.. Sonra döndüm bir de Rihanna'ya baktım .Gözüm arıyordu aynı  sahneyi ama bulamıyordum.  Bu mudur yani dedim!  Kıyas kötü bişey kabul ediyorum. Sonra diyorum tarzlar farklı, biri pop diğeri R&B sanatçısı..bir dansçı diğeri değil (her ne kadar dünya starı da olsa).. Fakat Rihanna'nın bir Jennifer etmesi için dağlar kadar ekmek yemesi lazım KESİN VE NET... Dans desen az denecek kadardı, show desen göremedim.. Rihanna'nın o güçlü yorumu ve şarkıları bile konseri izlemem için bana o motivasyonu vermedi.
 
Jennifer'ı vipten izlemiştim.. Rihanna'yı ise tribünden.. Jennifer da gerçek anlamda Jennifer'ın yanındaydım. Rihanna'da sahneye uzaktım, bütün gece barkovizyondan izlemekle yetindim. Haliyle TV tadı verdi. Fazla konsantre olamadım. Sonra düşündüm de stad konserleri oldum olası seyircinin sanatçıdan kopuş yeri.. Binlerce kişi var.. Ya en önden izleyeceksin ya da barkovizyona bütün gece mahkum kalacaksın... Sahnenin de stadın ortasına kurulmadığını göz önüne alırsak... Siz düşünün...
 
Gelelim konser izlenimlerime; saat 22.30'da konser başladı 1 saat rötarlı.. Ayakta bilet alanlara ciddi anlamda acıdık.. Biz 19.30 gibi koltuklarımıza kurulduk.. 3 saat dedikodu, hayal kurma, ve  tanıtım videolarını izleyip bu konsere de gidelim şuna da gidelim geyiği yaptıktan sonra saat  22.30 da nihayet konser başladı ve Rihanna Sahnede.. Sarı uzun, sol yanı kazınmış kahve tonlarındaki saçlarıyla ve giydiği siyah kostümüyle gerçek anlamda göz alıcı..  (dip not: sarı saçı ona yakıştırmıyorum) Unapologetic’ten ‘Phresh Out the Runway’ ile sahneye çıkıyor. Ses sistemi ve orkestrasıyla bizden büyük bir alkış alıyor.   
 
 
15 dakika sonra 2.kostümüyle sahneye dönüyor, bu sefer beyaz diz üstü çizmeleri ve siyah beyaz t-shirtüyle yine sahnede yıldız gibi parlıyordu. 15 dakikalık aralıklarla 3.kostümünü giydi. Kırmızı bantlardan oluşan göbeğini açıkta bırakan siyah beyaz büstiyer ve altına yine kırmızı beyaz siyah pantolon... 4.kostüm ise 2 parçadan oluşan kırmızı etek& kırmızı büstiyeri  teniyle uyumlu  sexy  bir kombinle karşımızdaydı. Kırmızı ojeleri ve uzun tırnakları da beni benden aldı:))) 5.kostümü sezon trendi hologram desenli elbisesiydi.. İşte ben en çok bu kıyafetini beğendim. Diomands şarkısına uygun, konserin bana kalırsa en güzel ve renkli kıyafetiydi ve tabi taktığı yeşil gözlüğü de unutmuyorum:)
 
 Kostümlerini çok beğendim ve yakıştırdım. Zaten Rihanna'nın tarzını da çok beğenirim.
 
"İstanbuuuuuuuuuuuuul"  diye arada bir hayranlarına haykırışlarıyla bizi çok güldürdü. Hatta aramızda lafı bile oldu sadece İstanbul kelimesini mi öğrenmiş:)))  Ve konserin en beğendiğim taraflarından biri, bir ara sahneden inip hayranlarının elini sıkması ve imza vermesiydi.  Sıcak içten ve samimiydi, İstanbul'a 2.gelişi olduğunu ve seneye tekrar geleceğini söyledi. Türk erkekleri için de içten ve yakışıklı dedi:)  
 
Genel anlamda konseri beğendim, çok eğlendik ama daha da iyisi olabilirdi..;))
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder